Tropikalne printy we wnętrzach i na zewnątrz – Urban Jungle

W 2018 roku motywy roślinne i zwierzęce w aranżacji wnętrz wróciły ze zdwojoną siłą. Pojawiają się dosłownie wszędzie: w sypialni, salonie, kuchni, łazience, na balkonie i tarasie. Nie ma różnicy czy wzory są małe, czy duże, zielone, czy czerwone. Ważne aby były wyraziste i dominujące. Doskonale sprawdzają się motywy w palmy, egzotyczne owoce, tropikalne kwiaty, kaktusy, banany, ananasy, papugi, flamingi i tukany.Florystyczne wzory zagościły w katalogach wszystkich wielkich firm – na tapetach, obrazach, tkaninach, poduszkach, fotelach, pufach. Skupiają na sobie uwagę i potrafią zdominować aranżację wnętrza, zamieniając dom w prawdziwą dżunglę.

Dopełnieniem roślinnych printów są akcenty zwierzęce. Tutaj projektanci najczęściej sięgają po  egzotyczne ptaki, które idealnie komponują się z wszechobecną, egzotyczną roślinnością.


Urban Jungle to styl, który narodził się z tęsknoty za naturą, powrotem do korzeni, a także z marzeń o egzotycznych wojażach, przygodzie w tropikach. Miejska Dżungla, jak sama nazwa wskazuje, to styl, który najszybciej rozwinął się w większych miastach, w których zieleń, zwierzynę i drzewa zastępują beton, samochody i  budynki.


 Egzotyczne akcenty producenci wyposażenia wnętrz najczęściej przemycają na dywanach, kocach, zasłonach i poduchach. Obok tkanin do salonu, czy sypialni, warto poszukać oryginalnych tropikalnych motywów na plakatach oraz obrazach. Taka egzotyczna grafika potrafi idealnie wkomponować się nawet w klasycznym wnętrzu. W kuchni natomiast styl Urban Jungle uwidacznia się we florystycznych i zwierzęcych wzorach na kubkach, talerzach a także plakatach ściennych.


Tropikalne wzory najczęściej pojawiają się na drobnych rzeczach, ale coraz częściej są spotykane na ścianach, tapetach i meblach. Choć z nadmiarem w egzotyczne kwiaty i ptaki nie należy przesadzać, to mebel w taki oryginalny wzór może stać się centralnym punktem aranżacji. Tutaj, naprzeciw osób poszukujących pięknego jak również funkcjonalnego mebla w egzotyczne wzory, wychodzi marka Pufy.pl.


Najnowsza kolekcja JUNGLE marki Pufy.pl, którą można znaleźć na platformie internetowej www.pufy.pl, to propozycja dla wszystkich, którzy szukają modnej, funkcjonalnej i wysokiej jakości fotela w stylu Urban Jungle. W kolekcji znajdziemy zarówno niewielką pufę KOSTKĘ, jak i spore, wygodne i zdecydowanie rzucające się w oczy siedzisko ISLAND MINI, czy mega wygodny szezlong NAOMI. Kolekcja JUNGLE to pufy i fotele pokryte tkaniną przedstawiającą rajskie ptaki i roślinność wprost z podrównikowych lasów.


Kolekcja dostępna jest w trzech tonacjach barw. W jednej z nich pośród kolorów kwiatów i papug przenikają szarości, w innej dominują fiolety, a trzecia to ciepła czerwień.

Więcej na: Pufy.pl