Fotele relaksacyjne dla osób dorosłych i seniorów: właściwości i zastosowanie

Analiza trendów w branży meblarskiej wskazuje na to, że worki sako i fotele relaksacyjne cieszą się coraz większą popularnością wśród osób dorosłych i seniorów. Do tej pory największymi admiratorami nowoczesnych mebli wypełnionych granulatem styropianowym były maluchy, przedszkolaki, uczniowie i studenci. Jakie właściwości i sposoby zastosowania foteli relaksacyjnych zachwyciły osoby dorosłe?


Osoby dorosłe, pracujące w nowoczesnych biurowcach, najczęściej użytkują worki sako i fotele relaksacyjne w tzw. strefach komfortu, które pracodawcy urządzają w trosce o kondycję pracowników. Odpoczynek na miękkich pufach pomaga się zrelaksować, przynosi także ulgę kręgosłupowi i nogom po kilku godzinach pracy przy biurku.


Dla seniorów, odczuwających często bóle kręgosłupa, zmiana tradycyjnych foteli ze sztywnym stelażem na fotele relaksacyjne okazuje się często najlepszym rozwiązaniem prozdrowotnym. Miękkie siedzisko i wysokie oparcie zapewniają wysoki komfort, niwelując przy tym problemy ze wstawaniem z fotela, po długim siedzeniu na nim.


Osoby dorosłe ceniące wygodę coraz częściej wybierają worki sako i fotele relaksacyjne do pracy na laptopie lub tablecie. Dzięki temu, że siedziska dopasowują się do pozycji ciała użytkownika można na nich usiąść lub położyć się w dowolny sposób, nie rezygnując z wygody i zachowując funkcjonalność tego rozwiązania.

Fotele relaksacyjne mają tę zaletę, że są lekkie i plastyczne, dzięki czemu z łatwością można je przenosić tam, gdzie akurat są potrzebne. Masz ochotę obejrzeć film w pokoju dziennym, a później opalać się na tarasie? - z workami sako to łatwe i przyjemne! Wystarczy przenieść siedzisko w odpowiednie miejsce i oddać się swojemu ulubionemu hobby: czytaniu książek, oglądaniu filmów, grze na konsoli czy słuchaniu muzyki.


Jeśli zamierzamy wstawić fotele relaksacyjne do salonu warto zastanowić się, czy odpowiednim modelem będzie worek sako z wyraźnie wydzielonym oparciem, a może pufa  z szerokim siedziskiem i niskim oparciem, które nie zasłania TV ani stołu jadalnego? W sypialni fotele relaksacyjne często pełnią rolę podręcznych stolików, na które odkłada się rzeczy potrzebne podczas ubierania się. Ich wysokość jest ważna, szczególnie względem innych mebli: łóżka, szafy, toaletki. 


Źródło: pufy.pl