Aranżacja tarasu: pomysły na nowoczesny i funkcjonalny wystrój

Aranżacja tarasu to świetny pomysł na nowoczesne i funkcjonalne połączenie domu z ogrodem. Taras bywa nazywany letnim salonem, ponieważ w sezonie wiosenno-letnim przyjmujemy tam gości i spędzamy czas z domownikami. Oto kilka wskazówek, jak stworzyć modną aranżację. 


Jeśli nasza posesja styka się obydwu stron z sąsiednimi działkami, warto stworzyć roślinne parawany, aby chronić swoją prywatność przed sąsiadami. Stworzenie przytulnego, intymnego zakątka. Zielone, żywe rośliny to swoisty "must have" na tarasie. Naturalna zieleń koi nasze zmysły i pomaga się nam głęboko, prawdziwie zrelaksować.

Jeśli wokół domu roztacza się ładny widok na lasy, łąki lub pola, możemy ograniczyć ilość roślin na tarasie, w zamian skupiając się na innym ważnym elemencie, czyli wygodnych meblach relaksacyjnych. Najnowsze trendy wnętrzarskie wskazują, że najmodniejsze w tym sezonie są pufy i fotele relaksacyjne wykonane z materiału wodoodpornego. Ich zaletą jest to, że możemy je beztrosko użytkować na balkonach i tarasach bez dachu. 

Wygodne siedziska to podstawa wypoczynku na tarasie, dlatego klasyczne meble ogrodowe ze sztywnym stelażem warto wyposażyć w miękkie poduszki. Ciekawą alternatywą dla drewnianych, bambusowych lub rattanowych mebli są fotele relaksacyjne i worki sako wypełnione granulatem styropianowym. 

Aby wystrój tarasu był funkcjonalny, przyda nam się wygodny, niski stolik. Jeśli zamierzamy tam urządzać większe przyjęcia, warto zadbać o lampiony oraz poręczny grill, ustawiony w pewnym oddaleniu od foteli i puf, na których zasiądą goście. W zależności od powierzchni tarasu można rozważyć jeszcze wstawienie podręcznej szafki, pełniącej funkcję mini-baru.

Taras i balkon bez zadaszenia powinien mieć taką podłogę, którą bez problemu będzie można oczyścić z ewentualnych zabrudzeń. Warto zadbać o takie materiały, którym nie zaszkodzą zmienne warunki atmosferyczne. Elementem mającym wpływ na funkcjonalność i urodę tarasu jest odpowiedni materiał posadzkowy. Coraz częściej do wykończenia podłogi na balkonie lub tarasie wykorzystujemy płytki ceramiczne, kompozytowe deski tarasowe, płyty betonowe oraz płyty gumowe. Są to nowoczesne rozwiązania, które coraz częściej zastępują droższe deski drewniane oraz płytki kamienne.


Źródło: pufy.pl