Sheepskin: modny trend wnętrzarski

Sheepskin to popularny trend wnętrzarski oraz modowy, polegający na wykorzystaniu skór owczych, jako elementu dekoracyjnego. Ekspozycja naturalnych skór lub ich syntetycznych odpowiedników zyskała popularność wraz ze wzrostem zainteresowania stylem skandynawskim, minimalistycznym, nowoczesnym i eklektycznym.


Nowatorski trend sheepskin wykracza poza zwykły zakup skóry owczej, jako pamiątki z pobytu w Zakopanem. Ten materiał stał się przedmiotem zainteresowania dekoratorów wnętrz jako uniwersalny dodatek do wielu stylów. Warunkiem wykorzystania go w aranżacji wnętrz jest wysoka jakość, ciekawa kolorystyka oraz oryginalny sposób ekspozycji. 


Trend wnętrzarski sheepskin promuje dekorację salonów, sypialni, a nawet łazienek, za pomocą ozdobnych skór w rozmaitych kolorach. Wyłożone na podłodze, oparciu sofy lub kanapy prezentują się wspaniale, zwłaszcza jeśli wnętrze jest urządzone minimalistycznie. Skóry świetnie wypełniają przestrzeń, zastępując dywany i narzuty. 


Jednak sheepskin trend to nie tylko miłe w dotyku, puszyste skóry rozłożone na fotelach, schodach lub przed kominkiem, ale także meble relaksacyjne wykonane z tego materiału. Fotele oraz pufy ze skór owczych są absolutnym bestsellerem wnętrzarskim. Dzięki designerskim modelom siedzisk tego typu skóra przestała być kojarzone z tzw. "Cepelią", góralską chatą i leśniczówką. 


Skóry owcze we wnętrzach stały się wyznacznikiem luksusu, elegancji, dobrego gustu i oryginalności. Te przymioty najłatwiej wizualizują się w wielkomiejskich, nowoczesnych wnętrzach, które są urządzone zgodnie z najnowszymi trendami. Każdy z nas może wykorzystać pomysły aranżacyjne dotyczące ekspozycji skór owczych, ponieważ pasują one do wielu stylów. 


Największymi admiratorami skór owczych są dzieci, które cenią je za to, że są puszyste i miłe w dotyku. Wykorzystanie ich w formie dywaników lub narzuty na łóżko w pokoju dziecięcym sprawia, że wnętrze nabiera przytulnego, swojskiego charakteru. Podobnie jest z łazienką, gdzie skóry niwelują wrażenie chłodu, jakie tworzą płytki i biała armatura. 


Zdjęcia: furini.pl

Źródło: pufy.pl