Modne dodatki do mieszkania w stylu góralskim z Zakopanego i okolic

Dodatki w stylu góralskim cieszą się największym powodzeniem w okresie letnim i zimowym. Co ciekawe, modne jest włączanie ich do aranżacji wnętrz, które nie są urządzone w górskim klimacie. Traktowane jako wspomnienie wypraw w góry lub wypoczynku w Zakopanem i w jego okolicach stanowią samoistną ozdobę - są mocnym akcentem dekoracyjnym. 

Wnętrza w stylu góralskim są przytulne i ciepłe

Jeśli po wakacjach lub po zimowym urlopie chcemy powspominać miłe chwile spędzone wśród górskich szlaków i widoków, warto zaopatrzyć się w dodatki do naszego wnętrza, które pomogą nam odtworzyć górski klimat w naszym mieszkaniu. Dzięki nim, nie będziemy musieli nigdzie wyjeżdżać, aby poczuć się jak w eleganckim podhalańskim pensjonacie. 

Puszysta pufa / fotel to oryginalny dodatek do wnętrz w stylu góralskim

Jeszcze całkiem niedawno modne były fototapety z panoramą gór, ale obecnie ten dodatek przejęły od rodziców głównie nastolatki, ozdabiając w ten sposób swoje pokoje. W salonie lub w kuchni można z powodzeniem wstawić drewniane taborety, stołki, zydle lub podnóżki nawiązujące do stylu góralskiego, a także ozdobne kubki i miski. Należy jednak pamiętać o tym, aby w miarę możliwości pozyskać oryginalne produkty od lokalnych wytwórców.

Sakwa Premium ze skóry owczej w czterech modnych odcieniach
Pochodzenie i jakość wykonania dodatków w stylu góralskim ma szczególne znaczenie, gdy na naszej liście zakupów znajdują się ozdobne skóry, fotele i pufy, narzuty, chusty i inne dekoracyjne tkaniny. Dlaczego to takie ważne? - przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze: trudno mówić o prawdziwych pamiątkach z górskich szlaków, jeśli na metce lub oznaczeniu producenta znajdziemy znak "made in China", a to, co miało być oryginalną ozdobą, okaże się efektem masowej produkcji o znikomej wartości i kiepskiej jakości. Po drugie: polscy, lokalni producenci podają pełną specyfikację danego przedmiotu, więc jeszcze zanim za niego zapłacimy, wiemy czy na przykład fotel ze sztucznego futra może być użytkowany przez alergików lub jakie atesty posiada pufa ze skóry owczej. Jest oczywiście jeszcze  aspekt estetyczny, który jest równie ważny i uwidacznia się szczególnie w jakości wykonania regionalnych chust, narzut, obrusów i futrzanych siedzisk.
Fotel Keiko M Shaggy ze sztucznego futra z długim włosem
Dekoracyjne elementy skórzane, futrzane i drewniane pasują idealnie do wnętrz, w których znajduje się kominek. Ustawić przed paleniskiem puchaty fotel, wygodnie się na nim rozsiąść, patrzeć w ogień i popijać ciepłą herbatę - to marzenie wielu mieszczuchów, którzy chcieliby po wakacjach odtworzyć chwile spędzone w góralskiej bacówce lub w pensjonacie. Obok kominka warto wyeksponować regionalne pamiątki z Zakopanego i okolic: ludowe świątki, skóry owcze, góralskie chusty, kierpce czy korale. Prawdziwi miłośnicy stylu góralskiego, z pewnością rozważą także zakup takich dodatków jak zasłony lub poduszki z motywem parzenicy - ten wzór jest oryginalny i ponadczasowy, więc zapewne pozostanie modny jeszcze długo po tym, jak inne folkowe motywy odejdą w zapomnienie.

Skórzane siedzisko można przenieść do swojego mieszkania wprost z górskich pejzaży  
Źródło: pufy.pl