Podróżny rogal Amore – alternatywne zastosowania dla osób starszych i kobiet w ciąży

Okres wakacji to czas wzmożonego ruchu – więcej podróżujemy zarówno samochodami, autobusami, jak i samolotami. W każdym środku lokomocji przyda nam się podróżny rogal Amore, szczególnie wtedy, gdy podróż trwa kilka godzin i nie mamy możliwości zatrzymania się na nocleg.

Najpopularniejsze zastosowanie podróżnego zagłówka to ułożenie go w okolicach szyi, tak aby pełnił rolę oparcia dla karku. Podparcie głowy jest szczególnie ważne, gdy nie możemy się położyć – nasz błędnik wychwytuje zmianę położenia, więc jeśli oprzemy głowę na miękkim rogalu (niczym na poduszce) to nasz organizm łatwiej przejdzie w fazę snu.


Bogaty wybór kolorów w promocyjnej cenie!

Alternatywne zastosowania podróżnej poduszki pod głowę to umieszczenie jej między udami, aby zapobiec drętwieniu nóg. Przyda się szczególnie pasażerom autobusów dalekobieżnych oraz wycieczkowych. Wiele starszych osób z pewnością doceni możliwość podłożenia poduszki podróżnej pod uda lub pod stopy w czasie podróży, bowiem częsta zmiana ułożenia kończyn pobudza krążenie. Niech nie zmyli nas nazwa: zagłówek - można go używać w dowolny sposób!

Rogal jest wykonany z miłego w dotyku pluszu
Rogal Amore przydatny jest nie tylko w czasie podróży – z powodzeniem może służyć jako pomocny gadżet podczas karmienia piersią. Należy ułożyć go wokół pasa, tak aby dziecko było zabezpieczone przed obsunięciem się. Wygodna pozycja do karmienia jest bardzo istotna dla zdrowia matki, bowiem jej kręgosłup jest narażony na przeciążenie i deformację. Poduszka w kształcie rogala podtrzymuje dziecko i dopasowuje się do pozycji, jaką kobieta wybiera do karmienia i odciąża jej plecy. Dzięki temu napięcie szyi i karku zmniejsza się, natomiast komfort karmienia znacząco wzrasta. Inną opcją zastosowania poduszki w kształcie rogala jest podtrzymywanie brzucha w zaawansowanej ciąży podczas snu. Wiadomo, że ciężarne kobiety nie powinny spać ani na plecach, ani na brzuchu – prócz ich wygody istotne są tu względy zdrowotne. Dla ciężarnych najlepsze pozycje do snu to ułożenie boczne, przy czym powinno być one stosowane naprzemienne (lewy bok / prawy bok), z uwagi na ryzyko ucisku na tętnice udowe. Uniwersalna poduszka podróżna w kształcie rogala idealnie nadaje się do uniesienia ciężaru brzuszka przy bocznym ułożeniu ciała. A gdy umieścimy go między udami w czasie spoczynku nocnego, zapobiegniemy nadmiernemu uciskowi tętnic udowych, co niewątpliwie zniweluje nieprzyjemne odczucia drętwienia nóg i zapewni spokojny, zdrowy sen.